קניית רכב – מה בודקים לפני קניה?

רכב מהווה את אחד מפרטי הרכוש היקרים והמשמעותיים שאנשים רוכשים, מהסיבה הזאת, בטרם קניית רכב, קיימת חשיבות גבוהה לשים דגש על כל אותם הפרמטרים אשר יבטיחו בחירה ברכב איכותי, אשר יספק מענה על מלוא הדרישות, הצרכים והציפיות ממנו.

מה בודקים לפני קניה של רכב?

  • רישיון רכב – יש לבדוק את רישיון הרכב ובדוק את מספר הבעלים הקודמים ולוודא שהרכב עבר את מספר הידיים שנטען על ידי המוכר שהוא עבר.
  • המוכר – יש לבדוק שמוכר הרכב הוא אכן הבעלים החוקי של הרכב. בשום אופן לא מומלץ לרכוש את הרכב מאדם אחר. אל תתביישו לבקש ולראות את תעודת הזהות שלו.
  • ספר הטיפולים – לא מומלץ לרכוש רכב לפני שרואים את ספר הטיפולים שלו ומוודאים את מצבו העכשווי האמיתי.
  • אין כמו מראה עיניים – בדקו כל חלק ברכב, הצמיגים, המושבים, שימו לב אם יש איזה חלק שהוחלף לאחרונה – לדוגמא, אם הצמיגים נראים לכם כחדשים, נסו לברר מה הסיבה בגינה הם הוחלפו.

באופן כללי, ההמלצה היא להגיע לראות את הרכב באור יום, מה שיאפשר לראות את כל הפגמים של הרכב (במידה וישנם כאלה) בצורה ברורה.
בעת בדיקת הרכב, חשוב לא לעגל פינות ולעשות שימוש בכל הכלים אשר יאפשרו לוודא באופן קפדני ומקיף את מצבו של הרכב – מה שיאפשר קבלת החלטה מושכלת ונבונה לגבי הרכישה.

העברת הבעלות

אז אחרי שבדקתם את הרכב בקפידה והתקבלה ההחלטה לבצע את הרכישה, חשוב לשים דגש גם על נושא העברת הבעלות של הרכב. קיימת חשיבות גבוהה להגיע עם המוכר לסניף הדואר ולבצע ביחד אתו את העברה.
אם יש סיבות מוצדקות בגינן נבצר מהמוכר להגיע למעמד העברה, יש לדאוג לייפוי כוח מקורי המונפק ע"י משרד התחבורה.

חשוב לבדוק מספר של רכבים לפני רכישה, כך תדעו שעשיתם את הבחירה הנכונה. חפשו ברחבי הרשת לוח רכב.

בהצלחה:)

מוסך שרפי

טלפון: 054-6198866

כתובת: התעשייה 42, יהוד


Call Now Button דילוג לתוכן